TEDx Alsancak

Çeşme-Alaçatı Curcuna Hotel 30 Ağustos 2014 17:00 - 01:00
Bilet Satın Al

TEDxAlsancak üçüncü senesinde bu defa Çeşme’de!

Çok hızlı geçiyor zaman…

TEDxAlsancak için üçüncü senemizdeyiz. İlham dolu, hür fikirleri geniş kitlelerle paylaşmaya başladığımız 2012 senesinden beri 7 milyondan fazla kişiye ulaştık. Videolarımızın internette izlenme sayısı 200.000′i geçti. Ege Bölgesi ve İzmir için bir başarı hikayesini TEDxAlsancak sahnesinde birlikte yarattık.

Dünyanın kaderini değiştiren Albert Einstein’ın yanıt bulamadığı bir soru vardı: Acaba çılgın olan kimdi? Kendisi mi, diğerleri mi? Peki ya size göre çılgınlığın sınırı nedir; ya da bir limiti olmalı mıdır? Albert Camus ”Akıllı, aptal demeden tüm insanlara bulaşan bir hastalıktır.” demişti aşkı tanımlarken yarım asır önce… 21. yüzyılın ilk çeyreğinde aşkı nasıl tanımlıyoruz; aşık olabiliyor muyuz?

”Yemek yemek üstüne ne düşünürsünüz bilmem ama kahvaltının mutlulukla bir ilgisi olmalı” dizeleriyle yeni kapılar açmıştı Cemal Süreya zihinlerimizde… Gün geçtikçe daha hızlı ve pratik yemeklerin peşinden koşarken acaba hangi mucize lezzetleri ıskalıyoruz? Teknoloji hızla ilerliyor, farklı tasarım çözümleri hayatımızı kolaylaştırıyor… Ancak insanoğlunun ortalama mutluluk katsayısı gün geçtikçe azalıyor… Farklı kutuplara ayrılmamızın bir nedeni olmalı… Hayal kurma kabiliyetimizin gün geçtikçe körelmesinin bir sebebi olmalı… Sosyal medyaya bağımlı olarak yaşıyor hale gelmemizin bir izahı olmalı…

Tüm bu soru işaretleri ve daha fazlası hakkında akıl yürütmeyi hedefleyerek bu seneki konferansımızın temasını ”Aklındaki Soru Ne?” olarak belirledik. Sıradışı ve renkli konseptiyle Çeşme-Alaçatı Curcuna Hotel, bu yıl TEDxAlsancak’a ev sahipliği yapacak. İlham veren konuşmacılarıyla, püfür püfür esen rüzgarıyla Türkiye’de ilk defa TED markalı bir konferans salonun dışına taşacak. Kahve aralarında konuşmacılarımızla sohbet edin… Gece yarısı saat 00:30′a dek sürecek TEDxAlsancak AfterParty’de dilediğiniz gibi eğlenin! Paylaşmaya değer fikirlere sınır yok! İsterseniz etkinliği havuzun içinden takip edin; dilerseniz size özel ikramların tadını çıkarıp etkinliğe özel TEDxAlsancak kokteyllerini yudumlayın. Havlunuz, pareonuzu ve parmak arası terliklerinizi unutmayın! Seçkin ve sıradışı TEDxAlsancak konuşmacılarının ilham dolu fikirleri sayesinde benzersiz bir deneyim yaşamaya hazırsanız 30 Ağustos Cumartesi günü Çeşme’de buluşalım.